Ove godine 5. novembar smo proslavili na sasvim drugačiji način!

Stariji razredi su sa svojim nastavnicima pripremili razne radionice i zanimljivosti, dočekujući male goste, naše učenike nižih razreda, koji su sa oduševljenjem obilazili kabinete. Tako je u našoj školi celog dana bilo živo i veselo. Učenici nižih razreda takođe su spremili izložbu likovnih radova, modnu reviju, reviju šešira i još mnogo toga.

dan skole
dan skole 1
dan skole 3

Svečano otvaranje svojevrsnog festivala u čast Milene Pavlović Barili odigralo se u 11 časova u holu škole gde su učenici, zaposleni, roditelji i svi naši gosti imali prilike da uživaju u sjajnom izvođenju hora i izložbi slika naših učenika na temu nadrealizma.

Istovremeno su na velikoj mapi sveta mogli videti označene gradove u kojima je Milena živela i radila, ali i da njen životni i umetnički put upoznaju razgovarajući sa njom (našom mladom glumicom Iv Unterhofer) u ateljeu u Njujorku ili posećujući njenu majku Danicu Pavlović (mladu glumicu Dunju Stojiljković) koja je za to vreme u Požarevcu čitala pisma svoje ćerke.

Na ovaj način svi učenici naše škole učestvovali su u proslavi i obeležavanju važnog datuma:
• U svečanoj sali učenici su sa svojim nastavnicima izvodili eksperimente iz fizike i hemije;
• Na času informatike napravili su film o Mileni Pavlović Barili, koji se tog dana puštao u kabinetu;
• Na geografiji su izvodili ogled erupcije vulkana;
• U kabinetu biologije izložili su biljne i životinjske ćelije, herbarijum, insektarijum, prikaz pluća i čovekovog skelete;
• U kabinetu matematike prikazivali su kako nastaju geometrijska tela, pravilni poliedri, tangram i šta je zanimljiva matematika;
• Učenici su na stranim jezicima uz pomoć nastavnika pripremili brzalice, kviz, zanimljivosti Engleske/Londona, kviz znanja na nemačkom i ruskom jeziku;
• U kabinetima za TIT gosti su imali prilike da vide izložbu maketa (kuće, mostovi, vjadukt…) i dečjih radova;
• U fiskulturnoj sali niži razredi oprobali su se u vežbama na poligonu i u pimpovanju.

Istovremeno, naši poznati uspešni šahisti bili su domaćini velikog šahovskog turnira.

Televizija Pink snimila je deo ove svečane atmosfere razgovarajući sa našom poštovanom direktorkom Oliverom Korošec.