Сваки пети новембар за нашу школу је посебан јер је то дан када славимо рођење наше сликарке Милене Павловић Барили. Овог петог новембра смо имали додатни повод за славље, а то је ДЕСЕТ година откако наша школа постоји! Водили смо се идејом „Барилијевци, то смо ми“ и приказивали смо наше таленте, умемо да певамо, свирамо, играмо… Добри смо у цртању па смо на часовима ликовне културе правили карикатуре наших наставника и другара, а потом смо од оних најбољих направили изложбу у холу школе. Хол школе красе и одабрани литерарни радови у којима пишемо о томе колико је лепо бити саставни део „Барилија“. Умемо и да глумимо, за разлику од претходних година, овога пута смо то показали на дигиталним екранима. Уживали смо док смо припремали шаљиве скечеве, а само снимање за све нас је био још један додатни изазов, јер, Барилијевци, то смо ми!