У оквиру пројекта „Еразмус + пројекат“ , наставници наше школе су прошли обуку са темом „Израда апликација за мобилне телефоне“. Обука је намењена наставницима  заинтересованим да науче како да праве веб странице и апликације помоћу једноставног алата који превлачећи мишем омогућава визуелно програмирање, без писања кода.  Алати  омогућавају  да учесници обуке науче како да направе апликацију или веб локацију, а потом да укључе ученике у израду софтвера.  Наставници наше школе су учествовали у стицању  ових ИКТ компетенција које имају позитиван утицај на мотивацију  ученика за учење и подстичу се вештине као што су креативност, предузетништво и интересовање за школске задатке.  Овом обуком полазници су научили основне алате за прелазак са пасивне употребе софтвера на његов дизајн, учење елемената и основне логике креирања софтвера.