Učenici drugog razreda na časovima projektne nastave u okviru teme „Jesenja rasprodaja“ dobili su zadatak da saznaju cene sezonskog voća i povrća putem interneta ili direktno od trgovaca na pijaci. Od papira su napravili voće i povrće i u učionicama je simulirana kupoprodaja. U ovoj simuliranoj trgovini učenici su praktično primenili osnovne matematičke operacije. Razvijana je kultura konverzacije u trgovini, a konkretne rečenice korišćene u dijalozima, posebno su obrađivane na časovima srpskog jezika. Upriličen je i „Jesenji karneval“, vesela povorka kostimiranih učenika ukrašenih jesenjim motivima koji su pevali pesme o jeseni. U osmišljavanju i izradi neobičnih karnevalskih kostima učenicima su pomogli roditelji i učiteljice produženog boravka.

Види фотографије.