Управа Основне школе ,,Милена Павловић Барили” у Београду, поступајући у складу са одредбама члана 94 Закона о јавном информисању и медијима, доставља одговор на текст “Познати фолкер упао на наставу, урлао, претио и вређао децу, школа месецима заташкавала инциденте: Тешке оптужбе родитеља на рачун певача”, који је 2.априла 2024. године на порталу www.nova.rs.

У циљу тачног, свеобухватног и на чињеницама заснованог информисања јавности, Управа школе истиче да је, поводом конкретног догађаја поступила у складу са Протоколом о поступању у установи у одговору на насиље, злостављање и занемаривање и дан након дешавања, догађај пријавила надлежним институцијама.

Школа настоји да заједно са родитељима реши ову ситуацију у најбољем интересу деце, а безбедност ученика ни у једном тренутку није била угрожена.