РАЗЛИЧИТОСТИ  ЗАНИМАЊА

Лекар, пекар, апотекар, можеш бити  било шта ,  а  како је то у 3/2!

У оквиру теме “Различитости занимања” – програма наставе и учења природа и друштво , учтељица  3/2 одељења, Слаћана Анђелковић,  користећи плодну сарадњу са родитељима својих ученика, организовала је интересантан час на коме је Данијела Ђурић, мајка ученика  3/2 одељења, правни заступник ЈП “Путеви Србије”, драматизацијом ситуације на наплатној рампи представила занимање правника . Ученици су се радо опробали у улогама адвоката, судије, туженог, оштећеног и вештака и на врло занимљив начин симулирали  ситуацију  суђења.

Све је било  поткрепљено адекватним видео материјалом, тако да су ученици имали прилике да уз објашњења маме  Данијеле уоче прекршај. О занимљивости теме и овог занимања сведочила су бројна питања ученика која су уследила на крају часа.

Овом занимљивом часу присуствовале су и учитељице актива 3. разреда. Леп пример сарадње и добре праксе.