У сарадњи са учитељицом Горданом Нелоски  , госпођа Јелена Балаћ , мајка једног ученика одељења 3/1, одржала је  занимљиво интерактивно предавање на тему здраве исхране. Садржајем и приступом,  мотивисала  је ученике да активно учествују у свим организованим активностима. Представљајући им здрав  недељни јеловник , ученици су схватили да сваки дан треба да размишљамо коју храну и пиће уносимо у наш организам , да исхана увек треба да буде разноврсна и избалансирана како би  организам имао довољно енергије за сваки дан . Оно што је укусно не мора увк да значи да је и здраво, па тако например слаткише, разне сокове, масну и пржену храну, разне грицкалице треба избегавати . Омиљена кока кола, сладоледи, кечапи садрже високе проценте шећера па њихово претерано конзумирање само штети нашем организму. Зато су деца радо и са одушевљењем  пристала да припремају  колаче уз помоћ здравих састојака без шећера и уверили се да нису ништа мање   укусни од оних пуних нездравих шећера. Схватајући значај исхране за здраво одрастање и сретно детињство , разумела су  да се морају одвићи својих лоших навика па   ће и сами  учествовати  у избору својих ужина, ручкова и вечера. Здраво пријатно!