У четвртак,15.12.2022.године, у нашој школи су одржали предавање родитељи-стручњаци из области здравља за ученике од 5.до 8.разреда.
Предавање је планирано у Акционом развојном плану за школску 2022/23.гододину, а након спроведеног истраживања на ученицима 7.разреда крајем прошле школске године.
Родитељи предавачи су били:
Маја Стојиљковић Сајађан,нутрициониста, Едгар Сајађан,спортски нутрициониста и Верица Капларевић, лекар опште праксе.
Теме о којима су причали су: 1. Здрава исхрана, 2. Значај физичке активности за здравље, 3. Значај спавања за развој човека, 4. Превенција ризичних понашања.
Ученици су имали могућност да постављају питања о свему што их је интересовало и да на интерактиван начин учествују.
Родитељи предавачи су показали спремност да и даље сарађују са школом у циљу унапређивања здравља ученика, родитеља и наставника.
Захваљујемо се нашим драгим родитељима на сарадњи, издвојеном вермену и уложеном труду.