2.2.2023.године, нашу школу су посетили Његова Екселенција амбасадор Аустралије у Србији – Данијел Емери, директор канцеларије Светске здравствене организације у Србији – доктор Фабио Скано, државни секретар Министарства просвете – професор доктор Ивица Радовић и директорка организације Propulsion – Вилдана Дрљевић Бољанић. Циљ посете је био да заједно обележимо почетак важног програма усмереног ка превенцији пуштења код младих – Mission: Оxyigen 2.0.

Важно је знати да је пушење најутицајнији фактор ризика за многе болести и прерану смрт у Србији. Према Европском истраживању о употреби алкохола и других дрога међу младима и Глобалном истраживању пушења код младих, више од 16 посто девојчица и дечака у Србији (адолесцената 13-15 година) користи дуванске производе, 43 посто су били пушачи у неком тренутку, а скоро 60 посто је изложено дуванском диму код куће.
Наша школа ће учествовати у радионицама предвиђеним програмом чиме ћемо наставити са неговањем здравих стилова живота код ученика.