Удружење за борбу против дијабетеса “Плави круг” одржано је предавање у нашој школи, едукацију о дијабетесу за запослене, 18. јануара 2024. године.
Одржана је краћа презентација, представљено како изгледа инсулински пен за давање инсулина, инсулинска пумпа, апарат за мерење шећера, сензор који прати шећер 24 сати, као и инјекција глукагона. Током разговара са наставницима скренута је пажња на ствари које су важне, како могу препознати симптоме хипогликемије (низак шећера) и хипергликемије (висок шећер), шта треба учинити у тим ситуацијама. Запослени су имали пуно питања, како у вези подршке деци, тако и за медицинске аспекте болести.
Школа и запослени добили су водич за дијабетес за наставнике са свим информацијама, као и
постер са симптомима хипогликемије и хипергликемије.
Како је дијабетес у последњих пет година јако распростањен и нажалост све је више новооткривене деце, мислимо да је јако важно да се наставно, али и нененаставно особље информише о овом здравственом
проблему.