Математичко друштво „Архимедес” и ове године је организовало Дописну математичку олимпијаду, чији је циљ развијање логичких способности ученика, подстицање интересовања за математику и мотивисање ђака за учешће и на другим такмичењима из овог предмета.

На Дописној математичкој олимпијади, одржаној у октобру 2021. године, учествовали су и ученици наше школе и остварили изузетан успех, освојивши 4 прве награде, 1 другу и 2 треће.

Носиоци прве награде су Ђорђе Рашковић 5/4, Илија Мијин 6/1, Ања Цветковић 6/4 и Илија Рашковић 7/1.

Добитница друге награде је Милица Миљковић 6/3, а треће – Миа Човић 6/1 и Сара Богдановић 7/5.

Четворо ученика добило је похвалу за сјајне резултате постигнуте на овом такмичењу, и то: Сара Пуртић 5/2, Богдан Рајовић 5/5, Анђела Илић 6/1 и Петар Лазић 6/1.

Честитамо нашим младим математичарима!